کف قیمت بازار:
1401/03/05

ورق فولادی گرم و کاربرد آن در صنعت و قیمت آن

ورق فولادی گرم و کاربرد آن در صنعت و قیمت آن ورق سیاه(ورق گرم) ورق سیاه که به آنها ورق فولادی گرم نیز می گویند در ۲ نوع ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی و در استانداردهای مختلف تولید می شود.برای اندازه گیری کیفیت ورق سیاه از شاخصی به نام ST استفاده می شود...

مقاله آموزشی آهن کالا

ورق فولادی گرم و کاربرد آن در صنعت و قیمت آن

ورق سیاه(ورق گرم)

ورق سیاه که به آنها ورق فولادی گرم نیز می گویند در ۲ نوع ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی و در استانداردهای مختلف تولید می شود.برای اندازه گیری کیفیت ورق سیاه از شاخصی به نام ST استفاده می شود که این شاخص در ورق سیاه معمولی بین اعداد St33 تا St 52 می باشد.

این نام گذاری بر اساس مقدار کربن موجود در مواد سازنده ورق است، به گونه ای که ورق St 33 دارای کمترین مقدار کربن و در نتیجه انعطاف پذیری بیشتر نسبت به سایر کیفیت ها و ورق ST52 دارای بیشترین مقدار کربن و در نتیجه انعطاف پذیری خیلی کمی است.

مقاله آموزشی آهن کالا

کاربرد ورق سیاه و نحوه قمیت گذاری این محصول

ورق های نورد گرم (ورق سیاه ) معروفترین ورق فولادی است که با توجه به نوع آن مصارف گوناگونی در صنایع مختلفی از جمله صنعت ساختمان، تانکر سازی، خودروسازی، مخازن خاص، کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی و … دارد. این محصول بر اساس نوع آلیاژ، استاندارد ورق، ضخامت آن و سایز رول یا شیت آن تعیین می گردد. برای اطلاع از قیمت ورقهای فولادی سیاه، به سایت آهن کالا مراجعه فرمایید و از قیمت های روزانه و کف قیمت این محصول مطلع شوید.

رایجترین نوع ورق سیاه از نظر کیفیت ST 37 است که از نظر سختی و منعطف بودن در حد متوسط قرار دارد و بیشترین کاربرد را برای مصارف ساختمانی از قبیله اسکلت سازی – سوله سازی و… دارد. از ورق سیاه صنعتی در مصارف و پروژه های صنعتی از قبیل سد سازی، پروژه های پتروشیمی، مخزن سازی و…. استفاده می شود.

برخی ورق های فولادی در گروه گرم(سیاه) نیز قرار دارند . که قابل کشش می باشند و از آنها برای ساخت بدنه کشتی و ماشین آلات سنگین قابل استفاده اند این گروه معمولا شامل ورقهای که از نظر انعطاف نرم تر هستند از جمله DD۱۱و DD۱۲و DD۱۳و همچنین STW۲۲و STW ۲۴ می باشند برخی دیگر در گروه گرم (سیاه) که دارای سختی و زیاد و انعطاف کمتر هستند برای مصارفی از جمله تولید لوله های تحت فشار و مخازن نفتی و غیره با استانداردهای SPHT۱-SPHT۲-SPHT۳-SPHT۴ همچنین ورق های A۲۸۵ با گرید GR سی (C) با ۹۰ A۵۹۶ با گرید GR ۵۵ تا ۹۰ نیز برای مخازن تحت فشار و سیلندرهای فشار قوی مورد استفاده قرار می گیرند.

ابعاد فیزیکی ورق گرم

ورق سیاه به دو شکل وارد بازار می شود: رول و شیت (البته تا ضخامت ۱۵ میل فقط در دو شکل رول و یا شیت وارد بازار شود و از سایز ۱۵ میل به بالا تنها به صورت شیت خام وارد بازار می شود.) هر دوی این دو شکل ورق قابل برش به سایز های مختلف می باشد.

در ادامه مطلب انواع ورق های فولادی در آهن کالا، به توضحات مبسوط ورق فولادی گرم یا همان ورق سیاه در این مقاله می پردازیم.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ورق فولادی گرم و کاربرد آن در صنعت و قیمت آن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916