کف قیمت بازار:
1401/03/06

واردات ۳ میلیون دوز واکسن چینی در هفته آینده

 واکسیناسیون ۴۸ میلیون نفر تا پایان سال سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز یک میلیون دوز واکسن چینی اهدایی صلیب سرخ چین را از هلال احمر ایران دریافت کردیم و ۳ میلیون دوز هم هفته آینده وارد می‌شود. به گزارش آهن کالا به نقل از تجارت‌نیوز، علیرضا رئیسی  با حضور در کلاب‌هاوس در...

اخبار کرونا آهن کالا

 واکسیناسیون ۴۸ میلیون نفر تا پایان سال

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز یک میلیون دوز واکسن چینی اهدایی صلیب سرخ چین را از هلال احمر ایران دریافت کردیم و ۳ میلیون دوز هم هفته آینده وارد می‌شود.

به گزارش آهن کالا به نقل از تجارت‌نیوز، علیرضا رئیسی  با حضور در کلاب‌هاوس در جمع فعالان بخش خصوصی درباره دلیل تأخیر در واردات واکسن کرونا، گفت: بحث واکسن کرونا با همه واکسن‌ها فرق می‌کند و فراتر از کالای حوزه سلامت و یک کالای سیاسی و بین دولت‌ها شده است. دولت‌ها با این واکسن به همدیگر امتیاز می‌دهند و روسیه با قراردارد خرید واکسن توانست برخی تحریم‌های آلمان را حذف کند.

رئیسی در خصوص واکسن اسپوتنیک گفت: روسیه توان تولید ۵ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی در ماه را دارد و به دلیل مستندسازی علمی با تاخیر، دیر مجوز گرفت؛ در ادامه بعد از اینکه ٨ کشور اروپایی درخواست خرید اسپوتنیک وی را دادند با همه این کشورها قرارداد بستند و به ما قول داده‌اند که تا شهریور ماه ۶٠ میلیون دوز واکسن بدهند و باید بدانید که پشت مرزها واکسنی نمانده است.

۳ میلیون دوز واکسن چینی هفته آینده وارد می‌شود

رئیسی گفت: امروز یک میلیون دوز واکسن چینی اهدایی صلیب سرخ چین را از هلال احمر ایران دریافت کردیم و سه میلیون دوز واکسن چینی هم هفته آینده از صلیب سرخ چین به ما اهدا و وارد خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: واکسن‌ها را فقط به دولت‌ها می‌فروشند و ما تاکنون دو بار تلاش کردیم مصوبه برای واردات واکسن بگیریم، زیرا شرط فروشندگان واکسن این است که شرکت هیچ‌گونه تعهدی درباره عوارض واکسن و زمان تحویل واکسن نداشته باشد و اگر شرکت در تحویل واکسن تاخیر کرد نتوان از شرکت شکایت کرد و باید پول تمام واکسن را در ابتدا پرداخت کنیم. اینجاست سر و کله دستگاه‌های نظارتی پیدا می‌شود و این روزها پیدا هم شده است و در نهایت ما شنبه گذشته مصوبه‌ای درباره واردات واکسن گرفتیم.

او در خصوص ارائه واکسن پولی به مردم گفت: هفته پیش من مصاحبه‌ای کردم و گفتم که اکر کسی بخواهد برود خارج واکسن بزند می‌تواند برود و بزند و ما بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا، واکسن را رایگان تزریق خواهیم کرد، پس از این اظهارات من، رسانه‌های معاند جنجال کردند و این را تیتر زدند که هر کس واکسن می خواهد برود خارج و هجمه به ما وارد کردند.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “واردات ۳ میلیون دوز واکسن چینی در هفته آینده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916