کف قیمت بازار:
1401/07/11

نگاه تحولی به بودجه ۱۴۰۱/ میرکاظمی: خلق پول افسارگسیخته اتفاق افتاده/ تورم در مناطق محروم از متوسط کشور بالاتر رفت

نگاه تحولی به بودجه ۱۴۰۱/ میرکاظمی: خلق پول افسارگسیخته اتفاق افتاده/ تورم در مناطق محروم از متوسط کشور بالاتر رفت پانزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور با محوریت بودجه آموزش و پرورش و با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پانزدهمین جلسه ستاد تهیه...

نگاه تحولی به بودجه ۱۴۰۱/ میرکاظمی: خلق پول افسارگسیخته اتفاق افتاده/ تورم در مناطق محروم از متوسط کشور بالاتر رفت

پانزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور با محوریت بودجه آموزش و پرورش و با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پانزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی، حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، آبرومند مشاور عالی رئیس مجلس شورای اسلامی، خدابخشی نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، رضوانی نماینده مجلس شورای اسلامی در ستاد بودجه، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌‌ها، با موضوع جهت‌گیری اصلی بودجه 1401 و بررسی عملکرد اعتبارات هزینه‌ای و راهکارهای پیشنهادی بخش آموزش و پرورش برگزار شد.

میرکاظمی گفت: دستاوردهای اقتصادی مطلوب نیست. بهره‌وری پایین، تورم بالا، سطح درآمد مردم پایین و هزینه‌ها بالا رفته است و برون‌رفت جامعه از این شرایط نیاز به تغییر دارد.
وی یادآور شد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی و دستورات مقام معظم رهبری و خواسته رئیس جمهور، باید تغییرات ساختاری اتفاق بیفتد که در این راستا سازمان برنامه و بودجه به‌صورت جدی و کارشناسی از دو ماه پیش کار را آغاز کرده است، لذا همکاری و مشارکت مجلس شورای اسلامی برای به ثمر رسیدن این مهم بسیار حایز اهمیت است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه‌ها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها نیمه‌تمام رها شده است، افزود: با همکاری دولت و مجلس می‌توان بر بسیاری از مشکلات فائق آمد. باید در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها بسترهای لازم فراهم شود که با استفاده از منابع داخلی و ظرفیت‌های موجود اتمام پروژه‌ها را در دستور کار قرار داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با ابراز اینکه “نگاه ما به بودجه 1401 نگاه تحولی است”، تأکید کرد: در سنوات گذشته به‌دلیل کسری اعتبار لازم و عدم تحقق برنامه‌ها خلق پول افسارگسیخته اتفاق افتاده است و این مهم تورم بالا را بر اقتصاد تحمیل کرده است و سطح معیشت مردم پایین آمده است که در مناطق محروم افزایش قیمت کالا از متوسط کشور هم بالاتر است و این درحالی است که درآمد این بخش جامعه از شرایط مطلوب و قابل قبولی برخوردار نیست.

میرکاظمی با عنوان اینکه تأکید رئیس جمهور بر تحقق عدالت در کشور است، گفت: برای نهادینه شدن عدالت در بخش‌های مختلف جامعه باید تغییرات اساسی با نگاه کارشناسی شکل بگیرد و بودجه‌ای زیبنده جمهوری اسلامی، تهیه و تنظیم شود.
رئیس سازمان برنامه تصریح کرد: استان‌ها و شهرستان‌ها مأموریت دارند شاخص‌های کلانی را که هدف‌گذاری می‌شود در بخش صنعت و کشاورزی و صادرات و سایر حوزه‌ها به مرحله عمل برسانند و ما مطمئن هستیم چرخه اقتصاد با استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده و مغفول‌مانده به حرکت در می‌آید.
معاون رئیس جمهور در ادامه اضافه کرد: رئیس جمهور تأکید دارند کار اساسی و بنیادی در ساختار بودجه، رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری صورت بگیرد در این ارتباط از همه پتانسیل‌ها که در سازمان برنامه و بودجه و دولت و مجلس وجود دارد استفاده می‌شود.
میرکاظمی در پایان با قدردانی از همکاری مجلس برای اصلاح ساختار خاطرنشان کرد: با همکاری و استفاده از همه ظرفیت‌های مجلس می‌توان این راه را هموار کرد. همچنین حضور رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه و بودجه مجلس، مشاور عالی رئیس مجلس و نماینده مجلس در جلسه ستاد، بر همکاری گسترده دولت و مجلس صحه می‌گذارد.

با آهن کالا همراه باشید

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نگاه تحولی به بودجه ۱۴۰۱/ میرکاظمی: خلق پول افسارگسیخته اتفاق افتاده/ تورم در مناطق محروم از متوسط کشور بالاتر رفت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916