کف قیمت بازار:
1401/07/11

نوع جنس مفتولهای فولادی

مقالات آموزشی آهن کالا   محصولات مفتولی در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک برایی کاربردی ویژه طراحی شده اند. مفتول یکی از آلیاژهایی است که بسیار پرمصرف می باشد و برای ساخت انواع تجهیزات و محصولات از آن استفاده می شود. از مفتول به علت دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد به عنوان...

مقالات آموزشی آهن کالا

 

محصولات مفتولی در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک برایی کاربردی ویژه طراحی شده اند. مفتول یکی از آلیاژهایی است که بسیار پرمصرف می باشد و برای ساخت انواع تجهیزات و محصولات از آن استفاده می شود. از مفتول به علت دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد به عنوان محصول مادر یاد می شود و در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معرفی مفتول و محصولات مفتولی و ویژگی و کاربردهای آن می پردازیم.

دسته بندی محصولات مفتولی

محصولات مفتولی در دو نوع مفتول گالوانیزه و مفتول سیاه وجود دارد که به معرفی آن ها می پردازیم.

مفتول گالوانیزه چیست؟

در این نوع مفتول یک لایه از فلز را توسط الکترولیز دور تا دور مفتول می پیچند تا مفتول در برابر پوسیدگی و همچنین زنگ زدن مقاوم شود. مفتول گالوانیزه در دو نوع مفتول سرد و گرم وجود دارد. مفتول گرم ضخامت بیشتری از مفتول سرد دارد و مقدار بیشتری از فلز روی به سطح آن آغشته شده است و از این رو دارای مقاومت بیشتری نسبت به مفتول سرد می باشد. از مفتول گالوانیزه در ساخت تورهای صنعتی، کشاورزی، باغداری، مرغداری و … استفاده می کنند.

مفتول سیاه چیست؟

مفتول سیاه را از کشش دادن به میلگردها و حرارت دادن آن ها تولید می کنند. این نوع از مفتول ها دارای انعطاف پذیری زیادی می باشند و در صنایعی مانند آرماتوربندی، نجاری، عایق بندی، کشاورزی و … استفاده می شوند. این نوع مفتول ها در 4 دسته مفتول آرماتوربندی، مفتول قالب بندی، مفتول صنعتی و ساختمانی و مفتول شاخه و کشاورزی تولید می شوند که هر یک از این انواع دارای قطرهای متفاوتی می باشند.

 

www.ahankala.ir

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نوع جنس مفتولهای فولادی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916