کف قیمت بازار:
1401/07/11

نوردکاران زیر فشار مسئولان برای ورود به بورس نمی روند

اخبار آهن کالا در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ نوردکاران زیر فشار مسئولان برای ورود به بورس نمی روند کارشناس بازار سرمایه گفت:نورد کاران برای آنکه مانند فولادی‌ها گرفتار مسئله قیمت گذاری نشوند، محصولات خود را در بورس عرضه نمی‌کنند.   خشایار  ‌دادمنش کارشناس بورس کالا  در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه...

اخبار آهن کالا

اخبار آهن کالا

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

نوردکاران زیر فشار مسئولان برای ورود به بورس نمی روند

 

خشایار  ‌دادمنش کارشناس بورس کالا  در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با فرار نورد کاران از ورود به بورس، اظهار کرد: علت زیر بار نرفتن نوردکاران  برای ورود به بازار سرمایه به دلیل قیمت گذاری‌های دستوری که از جانب دولت  است.

او افزود:بیشتر شرکت‌های فولادی و سنگ آهن محصولاتشان را در بورس کالا عرضه نمی‌کنند. اما همان تعداد کمی که  محصولاتشان را در بورس عرضه می‌کنند درگیر قیمت گذاری دستوری شده اند، همین امر عاملی شده است تا  نوردکاران زیر بار عرضه محصولات خود در بورس نروند.

این کارشناس بورس کالا تصریح کرد: بازار بورس در حال حاضر با توجه به شرایط به وجود آمده کشش قیمتی چندانی ندارد زیرا بیشتر شرکت‌های فولادی یا سنگ آهن از ورود به بازار سرمایه خودداری می‌کنند.

دادمنش تصریح کرد: وقتی شرکت‌های مربوط به فولاد، سنگ آهن و نوردکاران محصولات خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند به دلیل قوانین و مقرراتی که دربورس  وجود دارد ، نمی توانند محصولات خود را به تعدادی از بازارگانان  بفروشند.

او در واکنش به صحبت های اردشیر سعید محمدی سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی که گفته است که فقط تا ۲۰ سال آینده ما سنگ آهن داریم. باید به فکر اکتشافات جدید باشیم، تصریح کرد: ما در حال حاضر در کشور دو نوع ذخایر داریم که می توان به ذخایر اکتشاف شده و اکتشاف نشده اشاره کرد،اگر ما بخواهیم به افق ۱۴۰۴ برای افزایش تولید پنجاه و پنج میلیون تن فولاد دست پیدا کنیم باید از حالا اقدامات لازم برای اکتشافات جدید را انجام دهیم.

دادمنش تاکید کرد:اگر نتوانیم از حالا برای سال ۱۴۰۴ برنامه ریزی کنیم به طور قطع حاشیه سود صنایع فولادی ، سنگ آهن و غیره تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

www.ahankala.ir

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نوردکاران زیر فشار مسئولان برای ورود به بورس نمی روند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916