کف قیمت بازار:
1401/07/10

 فلزات محبوب و موارد استفاده آنها

 فلزات محبوب و موارد استفاده آنها انواع فلزات از زمان برنز ، مردم به دنبال راه های جدیدی برای توسعه ، تصفیه و استفاده از فلز بوده اند. هزاران نوع فلز و به همان تعداد درجه ، کاربردها و کاربردهایی را فراهم می کند که فقط محدود به محدودیت های خلاقیت ما نیست. فلزات محبوب به...

 فلزات محبوب و موارد استفاده آنها

 فلزات محبوب و موارد استفاده آنها

انواع فلزات از زمان برنز ، مردم به دنبال راه های جدیدی برای توسعه ، تصفیه و استفاده از فلز بوده اند. هزاران نوع فلز و به همان تعداد درجه ، کاربردها و کاربردهایی را فراهم می کند که فقط محدود به محدودیت های خلاقیت ما نیست. فلزات محبوب به عنوان پایه بسیاری از صنایع و ریشه خود انقلاب صنعتی، از توسعه و رشد نه تنها جامعه بلکه تمدن به عنوان یک کل پشتیبانی کرده اند. از ساختمان ها و زیرساخت ها گرفته تا لوازم خانگی، هر روز حداقل با هشتاد نوع مختلف فلز احاطه می شویم. پنج نوع فلز زیر از محبوب ترین موارد در سراسر جهان هستند. ما برخی از کاربردهای بی حد و حصر آنها را بررسی کرده ایم و چند دیدگاه در مورد هر نوع فلز خاص ارائه داده ایم.

فولاد یک آلیاژ آهن غنی شده با حدود 1٪ کربن است و به طور کلی عاری از ناخالصی ها و باقی مانده هایی است که در غیر این صورت می توان در آهن یافت. در حالی که آهن خود از سایر فلزات قویتر است ، به طور قابل توجهی سنگین ، متراکم و مستعد خوردگی است. به همین دلایل ، ساخت و نگهداری ساختارهای کاملاً آهنی ممکن است دشوار باشد. نه تنها افزودن کربن به آهن این آسیب پذیری ها را کاهش می دهد ، بلکه باعث استحکام بیشتر مواد نیز می شود. علاوه بر این ، فولاد نسبت مقاومت به وزن نسبتاً بالایی در مقایسه با انواع دیگر فلزات دارد که تولید قطعات فولادی کوچک و در عین حال قوی را نیز امکان پذیر می کند. با بیش از 3500 عیار مختلف و تقریباً 2 میلیارد تن فولاد در سال در سطح جهان تولید می شود ، فولاد متداول ترین فلز در جهان است. با تعداد عناصر مختلف و کیفیت های مختلف این عناصر که برای ایجاد آلیاژهای فولاد اضافه می شوند ، انبوهی از انواع مختلف فولاد وجود دارد. بدون زحمت بیشتر ، بیایید در دنیای فولاد عمیق تر کنیم!

  • فولاد

فولاد آلیاژی از ترکیب عناصری مانند کروم ، منگنز ، نیکل ، تنگستن یا وانادیوم با آهن ساخته می شودیکی از از پرکاربرد ترین فلزات محبوب است. هر یک از عناصر آلیاژی خواص مختلفی را در مخلوط ایجاد می کند ، بنابراین باعث می شود فولاد آلیاژی بسیار قابل تنظیم باشد. بسته به نیاز پروژه ، آلیاژ خاص می تواند اصلاح شود و بسیاری از کیفیت های مطلوب را تولید کند ، که ممکن است دو ماده از مقاومت ماده بالاتر یا محصولی باشد که در برابر سایش و خوردگی مقاومت بیشتری داشته باشد. تولید فولاد آلیاژی می تواند نسبتاً ارزان باشد و از این رو بسیار استفاده می شود.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یک فولاد آلیاژی بسیار مقاوم در برابر خوردگی است که از آهن ، کربن ، مقدار قابل توجهی کروم و باقی مانده فلزات دیگر تشکیل شده است. این ماده همه کاره ای است که به طور گسترده در بسیاری از خانوارها استفاده می شود. از ظروف آشپزخانه گرفته تا میز ، سینک ظرفشویی و سایر مبلمان ، فولاد ضد زنگ برای ساخت هرچیزی که در تماس با غذا قرار گیرد بسیار مناسب است زیرا به راحتی زنگ نمی زند.

فولاد کربن

فولاد کربن آلیاژی است که از آهن و کربن ساخته می شود و بعضی اوقات باقیمانده عناصر دیگر نیز باقی مانده است. این ماده معمولاً بر اساس مقدار کربن موجود در آلیاژ در سه گروه (فولاد کم کربن ، متوسط ​​و پر کربن) دسته بندی می شود. هرچه کربن بیشتر برای تولید فولاد استفاده شود ، آلیاژ آن سخت تر خواهد شد. از طرف دیگر ، مقدار کمی کربن آلیاژی را ایجاد می کند که ساخت آن آسان تر و ارزان تر است. از فولاد کربن اغلب برای تولید ابزار و عناصر مکانیکی استفاده می شود اما بیشتر به عنوان یک ماده ساختمانی ساختاری شناخته می شود.

فولاد ابزار

به دلیل سختی ، از فولاد ابزار برای ساخت برش ، حفاری و سایر ابزارهای مقاوم در برابر ضربه استفاده می شود. سختی حاصل از آهن آلیاژی با عناصری مانند کبالت ، مولیبدن ، تنگستن یا وانادیوم است. فولاد ابزار کاربردهای متنوعی دارد ، از جمله صنایع ساخت و ساز ، کشتی سازی و اتومبیل سازی. در درجه اول برای ماشینکاری و ایجاد تغییر در انواع مختلف فولاد استفاده می شود.

 

  • آهن

با داشتن حدود 5٪ پوسته زمین و به عنوان ششمین عنصر رایج در جهان ، آهن فلزی بسیار فراوان و بسیار محبوب است. آهن غیر آلیاژی عنصری ناپایدار است که به راحتی با اکسیژن هوا واکنش داده و اکسید آهن تشکیل می دهد. برای ایجاد ثبات بیشتر ، معمولاً با سایر عناصر آلیاژ می شود تا فولاد ایجاد کند. آهن کاربرد خود را در ظروف آشپزی پیدا می کند زیرا سطح متخلخل آن با روغن داغ از چسبیدن جلوگیری می کند. به دلیل نقطه ذوب بسیار بالا ، از چدن برای تولید اجاق های چوبی استفاده می شود. آهن به عنوان یک فلز سنگین ، سفتی ایجاد می کند و ارتعاشات را کاهش می دهد ، به همین دلیل اغلب از آن برای ساخت قاب ها و پایه های ماشین آلات سنگین استفاده می شود.

  • آلومینیوم

آلومینیوم نیز یکی دیگر از فلزات محبوب به شمار می رود، رول آلومینیوم فلزی با دوام ، سبک و مقاوم در برابر خوردگی است که از بوکسیت سنگ معدن آن حاصل می شود. آلومینیوم که برای اولین بار در قرن نوزدهم ساخته شد ، به دلیل ماشینکاری ، رسانایی الکتریکی و عدم توانایی در مغناطیسی ، کاربرد گسترده ای پیدا کرد. این رایج ترین فلز غیر آهنی روی زمین است که به دلیل خاصیت چکش خواری و توانایی تشکیل آلیاژهای تقریباً با سایر فلزات شناخته شده است. آلومینیوم نسبت قدرت به وزنی چشمگیر دارد ، و حتی اگر زنگ نزند اما وقتی در معرض نمک قرار می گیرد اکسید شده و از بین می رود. کاربردهای آن گسترده است: از قوطی ها و وسایل خانگی گرفته تا هواپیما.

  • ZINC

فرآیند گالوانیزه سازی روی فلز متداول با نقطه ذوب کم است. از آنجا که به صورت ذوب شده روان جریان دارد ، ریخته گری و بازیافت آن آسان است. محصول نهایی کاملاً قوی و دارای پتانسیل الکتروشیمیایی پایینی است. روی برای پوشاندن و محافظت از سایر فلزات و همچنین جلوگیری از زنگ زدگی در فولاد گالوانیزه استفاده می شود. برنامه های کاربردی آن شامل بخشهای صنعتی ، دریایی و پزشکی و همچنین صنایع سخت افزار ، برق و اتومبیل است.

  • برنز

زنگ های کلیسای برنز برنز توسط آلیاژ مس و قلع و اغلب مقادیر کمی از عناصر مانند آلومینیوم ، منگنز، سیلیکون یا فسفر ساخته می شود. به عنوان اولین آلیاژ ساخته شده توسط بشر ، برنز از نظر تاریخی فوق العاده قابل توجه است – بنابراین “عصر مفرغ”. برنز حتی اگر شکننده باشد، عنصر سختی است که برای مقاومت در برابر خستگی شناخته می شود و خم نمی شود یا ترک نمی خورد. به دلیل مقاومت در برابر خوردگی بالا و هدایت گرمایی و الکتریکی جامد ، از آن برای ساخت اتصالات الکتریکی ، زنگ های کلیسا ، قطعات کشتی و بازتابنده ها استفاده می شود.

علاوه بر این فلزات محبوب معروف که در بالا ذکر شد ، آهن کالا موجودی بزرگی از مواد را ارائه می دهد که ممکن است برای پروژه بعدی شما مناسب باشد. با واحد فروش ما تماس بگیرید تا یکی از کارشناسان آگاه ما با کمال میل به شما در یافتن نوع عالی فلز کمک می کند.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ فلزات محبوب و موارد استفاده آنها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916