کف قیمت بازار:
1401/07/11

اختصاص ۹میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی برای تأمین کالاهای اساسی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: اختصاص ۹میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی برای تأمین کالاهای اساسی/ ارز ترجیحی باید به‌ تدریج حذف شود علیرضا زندیان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج در مورد حذف ارز ترجیحی در بودجه سال آتی اظهار داشت: حذف یکباره این ارز 4200 تومانی دارو و کالاهای اساسی تبعات و جوّ روانی منفی...

حذف ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: اختصاص ۹میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی برای تأمین کالاهای اساسی/ ارز ترجیحی باید به‌ تدریج حذف شود

علیرضا زندیان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج در مورد حذف ارز ترجیحی در بودجه سال آتی اظهار داشت: حذف یکباره این ارز 4200 تومانی دارو و کالاهای اساسی تبعات و جوّ روانی منفی در جامعه به‌دنبال داشت.

وی افزود: گرچه این اقدام تأثیر آن‌چنانی روی قیمت کالاهای اساسی نداشت اما شرایط روانی جامعه آمادگی پذیرش این شرایط را نداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه “بنده معتقدم ارز ترجیحی باید با اقتصاد خانوار همخوانی داشته باشد و به‌تدریج و شیوه مناسب حذف شود”، تصریح کرد: طرح جایگزینی دولت برای حذف ارز 4200تومانی و افزایش یارانه‌ها به 500 تا 800 هزار تومان نیز افزایش تورم و قیمت کالاهای اساسی را به‌دنبال دارد، باید آثار این حجم نقدینگی نیز در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس مخالف حذف ارز ترجیحی نیستند، گفت: باید دولت همه جوانب و پیش‌بینی‌های لازم را در نظر گرفته باشد که با حذف ارز ترجیحی کمترین آسیب به دهک‌های پایین و فقرا وارد شود.

زندیان با اشاره به مخالفت کمیسیون تلفیق مجلس با این تصمیم اعلام کرد: در این کمیسیون 9میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای تأمین کالاهای اساسی در لایحه بودجه سال 1401 در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید آثار این تصمیم بررسی و کارشناسی شود، یادآور شد: نمی‌توان با افزایش قیمت‌ها همچون افزایش یکباره قیمت بنزین که نارضایتی زیادی به‌دنبال داشت، کارها و اقتصاد کشور را پیش برد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت و مجلس انقلابی که نمی‌تواند طرحی را تصویب کنند که برای نظام و اقتصاد خانوارها هزینه داشته باشد، همان‌طور که کمیسیون تلفیق با هم‌افزایی با دولت در تصمیم‌گیری ارز ترجیحی به توافق و نتایج خوب رسیدند.

آهن کالا

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “اختصاص ۹میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی برای تأمین کالاهای اساسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916