کف قیمت بازار:
1401/07/10

نبشی و سپری چه تفاوت هایی با هم دارند؟

سپری یا پروفیل T شکل محصولی با قاعده و ارتفاعی متفاوت که در ساختمان سازی و صنعت بسیار پرکاربرد است. از این محصول اصولا در متصل کردن پل به ستون ها، ستون و خرپا ، سازه های فلزی، ساخت درب و پنجره، سقف و نماهای شیشه ای، نورگیر زیر زمین، صنایع سدسازی و.. استفاده می شود. معایب سپری چیست؟ مقاومت...

مقالات آهن کالا

سپری یا پروفیل T شکل محصولی با قاعده و ارتفاعی متفاوت که در ساختمان سازی و صنعت بسیار پرکاربرد است. از این محصول اصولا در متصل کردن پل به ستون ها، ستون و خرپا ، سازه های فلزی، ساخت درب و پنجره، سقف و نماهای شیشه ای، نورگیر زیر زمین، صنایع سدسازی و.. استفاده می شود.

معایب سپری چیست؟

  • مقاومت خمشی پایین
  • مشکل در اتصالات به دلیل مقاومت در برابر خم شدن و سطوح مایل به سمت بال

نبشی یا پروفیل L

 

شکل مقطعی که سطح دو ضلع آن بر یکدیگر عمود می باشد و برای استفاده در انواع سازه های ساختمانی و صنعتی عرضه می شوند که به صورت مرکب یا تکی و بر اساس طول و ضخامت بال ها می توانند

در موارد متعددی مورد استفاده قرار بگیرند. از این محصول برای انواع اتصالات بهره گرفته می شود از نبشی های خرد شده که اصطلاحا لقمه نامیده می شود نیز می توان در برخی سازه ها مثل سازه های مرتبط با آسانسور استفاده کرد. به طور کلی از این محصول برای اتصالات ساده استفاده می شود.

 

مقایسه کلی دو محصول

  • هر دو به شیوه های پرسی و فابریک تولید می شوند.
  • در شکل ظاهری متفاوت هستند.
  • هر دو جهت اتصالات در سازه های ساختمانی استفاده می شوند.
  • قطعات خرد شده هر دو محصول، لقمه نامیده می شود.

در نهایت با توجه به نوع استفاده، محل نصب، شرایط محیطی که محصول با آن همجوار است، کاربرد مورد و… می توان محصول مفید را انتخاب و در ساختمان سازی یا صنعت استفاده کرد.

 

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نبشی و سپری چه تفاوت هایی با هم دارند؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916