کف قیمت بازار:
1401/07/11

بازار سرمایه و پرداخت وام تا ۱۰۰ میلیون به سهامداران خُرد در قبال قرارگرفتن سهام به‌عنوان وثیقه

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از پیشنهاد پرداخت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی به سهامداران خُرد بورس خبر داد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد خدابخشی با اشاره به ضرر و زیان سهامداران خرد در بازار سرمایه گفت: با توجه به ضرر سهامداران حقیقی خرد در بازار سرمایه ، در جلسه با رئیس...

جبران خسارت بورس

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از پیشنهاد پرداخت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی به سهامداران خُرد بورس خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد خدابخشی با اشاره به ضرر و زیان سهامداران خرد در بازار سرمایه گفت: با توجه به ضرر سهامداران حقیقی خرد در بازار سرمایه ، در جلسه با رئیس سازمان بازار سرمایه پیشنهاد دادم در قبال ارزش تابلو سهامی به‌عنوان وثیقه لحاظ شود، تا وام قرض‌الحسنه‌ای بین 50 تا صد میلیون تومان به آنها پرداخت شود.

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این وام با بازپرداخت سه تا پنج ساله می‌تواند بخشی از ضرر این افراد را جبران و به این سهامداران بازار سرمایه خرد کمک کند و در مقابل از سهام این افراد می‌توان به‌عنوان وثیقه استفاده کرد.

روز گذشته چند ناشر اطلاعیه‌‌‌‌‌‌های خود را تحت‌عنوان «افشای اطلاعات بااهمیت» در سامانه کدال منتشر کردند که در ادامه به تشریح جزئیات این اطلاعیه پرداخته شده است.

ودی: بیمه دی از تمدید قرارداد بیمه درمان تکمیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد. بر این اساس قرارداد سال گذشته از تاریخ ۰۱/ ۰۹/ ۱۴۰۰ لغایت ۳۰/ ۱۱/ ۱۴۰۰ به مدت سه ماه دیگر تمدید شد. نرخ و شرایط تمدید قرارداد به محض مشخص شدن، متعاقبا اعلام خواهد شد.

قطران: شرکت پالایش قطران زغال‌سنگ اعلام کرد که طی جلسه مورخ ۰۴/ ۰۷/ ۱۴۰۰ و مطالعات صورت گرفته در بازار و بررسی شرایط حاکم بر آن، در جهت حفظ بازار داخلی، قیمت پایه فروش محصولات شرکت در مهرماه سال ۱۴۰۰ توسط اعضای هیات‌مدیره تایید شد. بر این اساس محصولات شرکت (شامل انواع روغن، نفتالین، پیچ و نوار پوشش) افزایش ۱۰ تا ۳۰‌درصدی داشتند. ضمنا مبلغ فروش محصولات در سال مالی قبل ۴۲۲‌میلیارد تومان و نسبت فروش این محصولات به کل درآمد شرکت در سال مالی قبل ۶۸‌درصد بوده است.

گدنا: شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک اعلام کرد که این شرکت، تفاهم‌نامه‌‌‌ای به منظور تامین غذای موردنیاز کارکنان شرکت پارس گلایکول در تمام روزهای هفته اعم از کاری و تعطیل از تاریخ ۰۱/ ۰۹/ ۱۴۰۰ لغایت ۳۰/ ۰۸/ ۱۴۰۱ به مدت یک سال آغاز می‌کند. همچنین «گدنا» اعلام کرد که از محل این تفاهم‌نامه، مبلغ ۴/ ۲۳ میلیارد تومان درآمد و ۶/ ۲۰ میلیارد تومان بهای تمام شده و ۸/ ۲ میلیارد تومان سود قبل از مالیات برآورد شده است.

سامان: بانک سامان نتایج برگزاری مزایده عمومی املاک مازاد بانک سامان به شماره ۴-۱۴۰۰ را در سامانه کدال منتشر کرد. بر این اساس ملک خیابان شهید لواسانی غربی با مبلغ ۵۱۰‌میلیارد تومان به فروش رسید. در این معامله ۶۰درصد ثمن معامله نقدا، ۳۰درصد تهاتر با ملک و ۱۰درصد باقی‌مانده در زمان تنظیم سند در دفترخانه از خریدار اخذ می‌شود. تاریخ تسویه کامل مبلغ قرارداد تا پایان سال‌جاری است. ضمنا خالص ارزش دفتری دارایی انتقالی ۴/ ۲۶۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

وگردش: بانک گردشگری نیز نتایج برگزاری مزایده فروش اموال مازاد بانک گردشگری را اعلام کرد. در اطلاعیه شرکت آمده است که درخصوص فروش واحدهای تجاری پروژه میکامال کیش نظر به اینکه تعداد شرکت‌کنندگان در مزایده هر واحد به حد نصاب مقرر در آیین‌نامه معاملات نرسیده است، بنابراین به استناد بند ۱-۱ قسمت «ل» مفاد آیین‌نامه معاملات بانک تجدید می‌شود. در خصوص مزایده فروش ملک واقع در خیابان احمدآباد مشهد نیز با توجه به عدم‌احراز شرایط اولیه و تشریفات مزایده برابر آیین‌نامه معاملات بانک، کمیسیون نسبت به ابطال مزایده اقدام کرد.

بازار سرمایه

منبع: دنیای اقتصاد

آهن کالا را دنبال کنید

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “بازار سرمایه و پرداخت وام تا ۱۰۰ میلیون به سهامداران خُرد در قبال قرارگرفتن سهام به‌عنوان وثیقه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916