کف قیمت بازار:
1401/07/11

انواع محصولات مفتولی

مقالات آموزشی آهن کالا انواع محصولات مفتولی انواع توری ها توری سرندی توری گابین توری مرغی توری جوشی توری پرسی توری حصاری ما در این مقاله به توری سرندی و انواع آن می پردازیم. محصولات مفتولی دیگر را در مقالات بعدی مورد بررسی قرار می دهیم. توری سرندی رولی یا حصار زنجیره ای نوعی حصار بافته...

مقالات آموزشی آهن کالا

انواع محصولات مفتولی

انواع توری ها

 • توری سرندی
 • توری گابین
 • توری مرغی
 • توری جوشی
 • توری پرسی
 • توری حصاری

ما در این مقاله به توری سرندی و انواع آن می پردازیم. محصولات مفتولی دیگر را در مقالات بعدی مورد بررسی قرار می دهیم.

توری سرندی رولی یا حصار زنجیره ای نوعی حصار بافته شده است که معمولا از فولاد گالوانیزه یا فولاد روکش شده ساخته می شود. نحوه تصال سیم های در این نوع توری به صورت عمودی است و دارای یک الگوی زیگ زاگ هستند. به طوری که هر یک از زیگ بلافاصله از یک طرف با سیم قلاب می شود و هر زاگ را با سیم بعدی در طرف دیگر قرار می دهد. این الگوی الماس شکل, مشخصه ای را که در این نوع حصار دیده می شود ، تشکیل می دهد.

توری سرندی رولی چیست ؟

توری سرندی (Chain link wire mesh) نوعی شبکه فلزی لوزی است که بافتش به صورت زنجیری بوده و بسته به نیاز و کاربرد آن جنس سیم آن متغییر می باشد. کاربرد عمده این توری های فلزی برای ساخت سرند های ایستاده در ساختمان سازی است.این توری ها خود به دو نوع گالوانیزه و آهنی تقسیم می شوند.این توری ها رولی هستند.توری سرندی با اتصال مفتول ها و بافته شدن آن ها به هم و در نهایت ایجاد یک ورق مشبک تولید می شود. از بافته شدن این مفتول ها در هم، فضاهای بازی ایجاد می گردد که به آن چشمه می گویند.

وجود این فضاهای خالی در بین مفتول ها موجب انعطاف پذیری آن شده و استفاده از آن را به عنوان یک صافی و غربال گر مناسب می کند. مفتول ها ممکن است موج دار نیز باشند که موجب افزایش مقاومت و یکنواختی بیشتر چشمه های توری سرندی می گردد. برای سخت تر شدن و محکم شدن توری سرندی ، مفتول ها بهم جوش داده می شوند. این کار باعث ثابت ماندن چشمه های توری سرندی نیز می شود و همچنین پس از برش از بین نمی رود.

توری سرندی رولی چیست؟

 

مشخصات توری سرندی رولی

هر توری سرندی دارای 4 مشخصه اصلی است که به طور مستقیم در ضریب امنیت و همچنین هزینه های مربوطه، ارتباط مستقیمی دارد.این مشخصات عبارتند از:

 • عرض 1 الی 2.5 متر
 • طول توری ها به صورت رول 10 الی 20 متر
 • قطر مفتول ، مابین 1 الی 2 میلی متر نیز قابل کشش بوده
 • جنس مفتول از آهن ، استیل و گالوانیزه می باشد.

 

استاندارد توری سرندی رولی

مانند سایر توری ها, توری سرندی نیز دارای ویژگی ها و مشخصات فنی خاصی هستند که بر مینای آن برای کاربردهای مختلف تهیه و استفاده می شوند. برخی از مشخصات آن ها بر اساس تعداد چشمه به این صورت است که :

 1. دارای 7 چشمه یک میلیمتری
 2. دارای 8 چشمه ی 1.2 میلیمتری
 3. دارای 10 چشمه 1.5 میلیمتری
 4. دارای 12 چشمه 1.5 میلیمتری
 5. دارای 15 چشمه 2 میلیمتری
 6. دارای 20 چشمه 2.5 میلیمتری
نوع فولادی

کاربرد توری سرندی رولی

همانطور که از نامش پیداست مهمترین کاربرد این توری و دلیل ساخت و تولید آن سرند کردن و غربال کردن است. از محققان زیست پزشکی تا مهندسان مکانیک، از طراحان محصول تا تولید کنندگان قهوه، همه نیازمند توری سرندی برای جداسازی و فیلتراسیون مواد هستند. در واقع توری سرندی یک محصول صنعتی بسیار متنوع و پرکاربرد است . دلیل این تنوع، تفاوت در جنس و سایز چشمه های آن است که انتخاب آن بستگی به نوع ماده ی مورد نظر برای جداسازی دارد.توری سرندی در صنایع مختلفی مانند ، باستان شناسی ، پالایش نفت، حفاظت از محیط زیست شیمیایی، معدن، هوا فضا، کاغذ سازی، صنایع الکترونیک، متالورژی، صنایع غذایی و صنایع دارویی استفاده می گردد. نکته قابل توجه و مهم اینجاست که توری سرندی قابل استفاده در صنایع پالایش نفت از نظر جنس و سایز با توری سرندی مورد نیاز در صنایع غذایی متفاوت است.

اغلب کاربران صنعتی توری سرندی، نوع جنس و قطر مفتول توری سرندی خود را متناسب با نیاز خود مشخص می کنند. بسته به نیاز مشتری، این توری ها می تواند در قالب ورق، قطعه یا رول فروخته شود. از آنجا که صنایع مختلف دارای هزاران برنامه فیلتراسیون و جداسازی خاص خود هستند که برای آن می توانند از توی سرندی استفاده کنند ، ما قادر به ارائه توریی سرندی خاصی برای برنامه های خاص نیستیم.

کاربردهای دیگر

 • مهمترین کاربرد این توری و دلیل ساخت و تولید آن سرند کردن و غربال کردن
 • سرند شن و ماسه ، معادن ، ساختمان ها و کارخانجات
 • ساخت قفس های مقاوم برای حیوانات وحشی
 • در مصارف صنعتی ، ساختمانی ، بهداشتی ، پتروشیمی ، ورزشی ، کشاورزی
 • استفاده در پروژه های عمرانی و ساختمانی
 • حفاظ در مناطق حساس پادگان ها ، فرودگاه ها ومناطق نظامی
 • استفاده جهت مقاوم سازی دیوارهای طلا فروشی و سرافی ها
 • جداسازی و دانه بندی در خطوط تولید مواد غذایی و کشاورزی
انواع توری سرندی رولی

انواع توری سرندی رولی

توری سرندی در جنس های مختلفی با توجه به نوع جنس مفتول تولید می گردد. مفتول هایی که برای تولید توری سرندی به کار می روند ؛ مفتول گالوانیزه ، مفتول سیاه  تولید می گردد. از این میان توری سرندی های گالوانیزه ، آهنی ، استیل و فولادی بیشترین کاربرد را دارد.

 1. نوع گالوانیزه
 2. نوع آهنی
 3. نوع فولادی

1.نوع گالوانیزه

در حال حاضرتوری سرندی از سیم مفتول گالوانیزه نمره 20 بافته می شود.رول بافته شده آماده 30 متری است و با چشمه های مختلف است. توری سرندی گالوانیزه و فولاد معمولی در صنعت باستان شناسی کاربرد دارد که هر دو دارای مقاومت بالایی هستند اما از نظر قیمت توری سرندی فولادی گالوانیزه نشده دارای قیمت پایین تری است.

2.نوع آهنی

نوع دوم توری سرندی که آهنی است ضخیم تر است و با سیم مفتول آهنی نمره 1/5 بافته می شود – اکثر سرندهای ایستاده از این نوع توری ساخته می شوند.این توری بصورت رولی است و بر حسب وزن فروخته می شود.هر یک متر مربع این توری حدود 4 کیلو گرم است.توری سرندی آهنی از مفتول آهن تولید می شود کاربرد آن در مصارف ساختمانی و کارخانجات، ساخت فنس های مقاوم و دیگر موارد عمرانی و صنعتی می باشد.

3.نوع فولادی

این نوع توری برای همه نوع آب و هوایی مناسب می باشد چرا که به هیچ وجه زنگ نمیزند و دچار فرسایش هم نمی شود ، جلوه زیبایی دارد و عمر مفید این نوع توری تقریبا 40 سال می باشد.به سبب داشتن چنین برتری ها ، نرخ توری هایی که از فولاد گالوانیزه تولید می شوند تقریبا 30% بیشتر از توری های تولید شده از فولاد سیاه است. ورق گالوانیزه با رویه پی وی سی نیز برای انواع آب و هوا قابل استفاده می باشد. ولی بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که جلوه زیبای کار بسیار مد نظر باشد.به طور خاص از این نوع توری جهت زیباسازی پارک ها ، تفرج گاه های عمومی ، منازل ، ویلاها و غیره می توان استفاده کرد.

 

انواع محصولات مفتولی

www.ahankala.ir

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “انواع محصولات مفتولی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916