کف قیمت بازار:
1401/07/11

آهن و فولاد

نحوه عملکرد آهن و فولاد آهن و فولاد مواد فوق العاده مفید هستند. که البته در مقایسه با چوب یا مس، بسیار شکننده تر اما بسیار محکم هستند. اگر به طور مناسب گرم شود ، آهن نیز نسبتاً آسان است که به اشکال مختلف شکل می گیرد و همچنین با استفاده از ابزارهای ساده تصفیه...

عملکرد آهن و فولاد

نحوه عملکرد آهن و فولاد

آهن و فولاد مواد فوق العاده مفید هستند. که البته در مقایسه با چوب یا مس، بسیار شکننده تر اما بسیار محکم هستند. اگر به طور مناسب گرم شود ، آهن نیز نسبتاً آسان است که به اشکال مختلف شکل می گیرد و همچنین با استفاده از ابزارهای ساده تصفیه می شود. و صحبت از آن ابزارها ، برخلاف چوب ، آهن می تواند دماهای بالا را تحمل کند ، به ما این امکان را می دهد که همه چیز را از انبر آتش گرفته تا کوره های خارج از آن بسازیم. بر خلاف اکثر مواد ، شما همچنین می توانید آهن را مغناطیسی کرده و در ایجاد موتورهای الکتریکی و ژنراتورها مفید باشد. در نهایت ، مطمئناً هیچ کمبود آهن برای نگرانی وجود ندارد. پوسته زمین 5 درصد آهن است و در برخی مناطق ، این عنصر در سنگ معدنی متمرکز می شود که حاوی 70 درصد آهن است.

وقتی آهن و فولاد را با چیزی مانند آلومینیوم مقایسه می کنید ، می توانید دریابید که چرا از نظر تاریخی اینقدر مهم بوده است. برای تصفیه آلومینیوم ، شما نیاز به دسترسی به مقادیر زیادی برق دارید. علاوه بر این ، برای شکل دادن به آلومینیوم ، باید آن را ریخته یا خارج کنید. با این حال ، دستکاری آهن بسیار آسان تر است. این عنصر برای هزاران سال برای مردم مفید بوده است ، در حالی که آلومینیوم واقعاً تا قرن بیستم به هیچ وجه معنی دار نبود.

 

خوشبختانه آهن را می توان با ابزارهایی که در اختیار جوامع ابتدایی بود ، به راحتی تولید کرد. به احتمال زیاد روزی خواهد رسید که انسانها از نظر تکنولوژیکی آنقدر پیشرفت کرده اند که آهن به طور کامل جایگزین آلومینیوم ، پلاستیک و مواردی مانند کربن و الیاف شیشه می شود. اما در حال حاضر ، معادله اقتصادی به آهن و فولاد ارزان قیمت یک مزیت بزرگ نسبت به این جایگزین های بسیار گران تر می دهد.

سنگ آهن

تنها مشکل واقعی آهن و فولاد زنگ زدگی است. خوشبختانه می توانید با رنگ آمیزی ، گالوانیزه ، آبکاری کروم یا پوشاندن آهن با آند قربانی ، زنگ زدگی را کنترل کنید که سریعتر از فلز قوی تر دچار خوردگی می شود. آخرین گزینه را استخدام محافظ برای گرفتن گلوله برای رئیس جمهور بدانید. فلز فعال تر باید تقریباً قبل از شروع فرآیند آهن یا فولاد کمتر دچار خوردگی شود.

 

بشر استفاده های بی شماری از آهن را آغاز کرده است ، از ابزار نجاری و تجهیزات آشپزی گرفته تا ماشین آلات پیچیده و ابزار شکنجه. با این حال ، قبل از استفاده از آهن در هر یک از این موارد ، باید از زمین استخراج شود.

 

قبل از شروع انتقال بسیاری از تمدن های باستانی از عصر برنز به عصر آهن ، برخی از سازندگان ابزار آلات آهن را از منبع کیهانی ایجاد می کردند: شهاب سنگ ها. مصری ها که آن را “مس سیاه” می نامند ، آن نوع ماده ای نیست که در مکان های بزرگ و یکپارچه یافت می شود. بلکه صنعتگران قطعات و قطعاتی از آن را که در فواصل وسیع پراکنده شده بودند ، پیدا کردند. به این ترتیب ، این فلز آسمانی بیشتر در در حالی که آهنگران گاهی از آهن شهاب سنگ برای ساخت شمشیر استفاده می کردند ، این سلاح های گران قیمت معمولاً به افراد قدرتمند مانند خلیفه های قرن هفتم منتقل می شد ، که گفته می شد تیغه های آنها از جنس همان سنگ سیاه مقدس ساخته شده است. از مکه

با این حال ، بیشتر آهن زمین در سنگ آهن وجود دارد. سنگ معدن استخراج شده از سطح زمین ، ترکیبی از سنگ معدن مناسب و سست به نام gangue است. معمولاً می توان سنگ معدن مناسب را با خرد کردن سنگ خام و شستن خاک سبک تر جدا کرد. با این حال ، تجزیه سنگ معدن سخت تر است ، زیرا این یک ترکیب شیمیایی از کربنات ها ، هیدرات ها ، اکسیدها ، سیلیکات ها ، سولفیدها و ناخالصی های مختلف است.

برای رسیدن به تکه های آهن در سنگ معدن ، باید آن را بو کنید. ذوب شامل گرم کردن سنگ معدن است تا زمانی که فلز اسفنجی شود و ترکیبات شیمیایی در سنگ معدن شروع به تجزیه کنند. از همه مهمتر ، اکسیژن را از سنگ آهن آزاد می کند ، که درصد بالایی از سنگ معدن آهن معمولی را تشکیل می دهد.

ابتدایی ترین وسیله ای که برای بوییدن آهن مورد استفاده قرار می گیرد ، شکوفایی است. در آنجا یک آهنگر ذغال سنگ را با سنگ آهن و یک منبع خوب اکسیژن (که توسط دمنده یا دمنده تهیه می شود) می سوزاند. ذغال سنگ در اصل کربن خالص است. کربن با اکسیژن ترکیب شده و دی اکسید کربن و مونوکسید کربن ایجاد می کند (گرمای زیادی در این فرآیند آزاد می شود). کربن و مونوکسید کربن با اکسیژن موجود در سنگ آهن ترکیب شده و آن را با خود حمل می کند و فلز آهن باقی می ماند.

آهن و فولاد

در زمان شکوفایی ، آتش آنقدر داغ نمی شود که آهن را کاملاً آب کند. در عوض ، آهن به یک توده اسفنجی حاوی آهن و سیلیکات از سنگ معدن گرم می شود. گرم کردن و چکش زدن این توده (که به آن شکوفه می گویند) ناخالصی ها را بیرون می کشد و سیلیکات های شیشه ای را با فلز آهن مخلوط می کند تا آهن فرفورژه ایجاد شود. آهن فرفورژه مقاوم است و کار با آن آسان است و برای ایجاد ابزار مناسب است.

سازندگان ابزار و سلاح مدتها قبل از اینکه آهن به فلز غالب تبدیل شود ، بوی مس را یاد گرفتند. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که آهنگران خاورمیانه در 2500 قبل از میلاد آهن را ذوب می کردند ، اگرچه بیش از هزار سال طول می کشید تا آهن به فلز غالب در منطقه تبدیل شود.

 

برای ایجاد کیفیت بالاتر آهن ، آهنگران به کوره های بهتر نیاز دارند. این فناوری به تدریج در طول قرن ها توسعه یافت. در اواسط دهه 1300 ، کوره های بلندتر و دم دستی که به صورت دستی کار می کردند به کوره های اروپایی اجازه می دادند به اندازه کافی داغ شوند تا نه تنها آهن را نرم کرده بلکه در واقع آن را ذوب کنند.

برای مشاهده سایر مقالات اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آهن و فولاد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد
021-58916